Škola končí? Nekončí?

 

V druhé polovině května se žáci chemici a „ajťáci“ i jejich rodiče dozvěděli z úst ředitelky SOŠ a SOU Neratovice, že výuka 2. – 4. ročníku těchto oborů bude od září po celý příští školní rok pokračovat v Kralupech ve stávajících prostorech. Co se to děje?

No, stalo se to, co všichni kromě paní ředitelky z Neratovic a zřizovatele předpokládali, na což jsme již koncem listopadu, kdy padlo unáhlené, nepřipravené a nekompetentní rozhodnutí o ukončení výuky v naší škole a o sloučení s SŠ Neratovice, upozorňovali, totiž že nelze v tak krátké době vše připravit.

V Neratovicích se do podzimu nepodaří ani s velkými náklady vybudovat nové laboratoře a odborné IT učebny. Takže chemici i IT obor pokračují ve studiu na známých místech! A noví žáci 1. ročníku budou z Neratovic k nám dojíždět na odborné předměty školním autobusem!

SOŠ a SOU Kralupy n. Vlt. se mění na odloučené pracoviště SOŠ a SOU Neratovice. Ale jen pro některé žáky. Elektromechanici a strojní mechanici přecházejí pod neratovické učiliště a následně mají přestoupit do ISŠT na Mělník.

Dává to všechno smysl? Samozřejmě, že nikoli. 

A navíc: mnoho našich učitelů si již sehnalo nového zaměstnavatele a nastupují do jiných škol či firem.

Žádné smysluplné řešení této kauzy, kterou nevímproč zahájil odbor školství Středočeského kraje vedený Mgr. Váchou a kterou nazval „optimalizací“ a „zkvalitňováním výuky“, neexistuje. Teď se už jen zvažuje nejmenší zlo, na něž doplatí především žáci a jejich vzdělávání.

To je bez diskuse.

J. Mazourková

 

 

listopad 2022
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
© SOŠ a SOU Kralupy nad Vltavou. 2019 All Rights Reserved.

Search